Cappuccino: správný poměr mléka a kávy

Cappuccino je jednou z nejoblíbenějších kávových specialit po celém světě. Jeho jedinečná chuť a nadýchaná pěna přitahuje milovníky kávy všech generací. Nicméně, málokdo ví, že správný poměr mléka a kávy je klíčovým faktorem pro dosažení dokonalého cappuccina.

1  
 
Zrnková káva - Ušatá káva

Země původu: Brazílie
Dostupnost: Skladem
varianty
125 g, 250 g, 500 g
Cena bez DPH od:115,-
Cena s DPH od129,-
 
Pražírna kávy - Ušatá káva

Země původu: Kolumbie
Dostupnost: 2 týdny
varianty
125 g, 250 g, 500 g
Cena bez DPH od:133,-
Cena s DPH od149,-
Luxusní káva - Ušatá káva

Země původu: Nikaragua
Dostupnost: Momentálně nedostupné
varianty
125 g, 250 g, 500 g
Cena bez DPH od:151,-
Cena s DPH od169,-
1  

Cappuccino poměr mléka a kávy

Při přípravě cappuccina je důležitý správný poměr mezi mlékem a kávou. Ten ovlivňuje nejen chuť, ale také texturu a celkový dojem z cappuccina. Tradičně se cappuccino skládá z jedné třetiny kávy, jedné třetiny teplého mléka a jedné třetiny mléčné pěny nahoře.

Správný poměr mléka a kávy je klíčový pro dosažení rovnováhy mezi sladkostí mléka a intenzitou kávy. Příliš mnoho mléka může přebít kávovou chuť a vede k příliš sladkému nápoji, zatímco málo mléka vedet k silné kávové chuti. Mléčná pěna na vrchu dodává cappuccinu jemnost a příjemnou texturu.

Při přípravě cappuccina je také důležité správně zahřát mléko. Ideální teplota pro cappuccino je okolo 60 °C. Příliš horké mléko může zkazit chuť kávy a moc studené mléko nejen nápoj ochladí, ale pěna nebude dobře našlehaná.

Nezapomeňte také na to, že pro lahodné cappuccino je rovněž rozhodující kvalita a čerstvost kávových zrn. Espresso je klíčovou součástí každého cappuccina. Mnoho lidí dává přednost tmavším pražením kávy, které přináší výraznější a hořčí tóny. Nicméně i světlejší pražené kávy s jemnou aciditou v cappuccinu vyniknou a přinesou své specifické chutě.

Pokud si chcete udělat skvělé cappuccino i doma, přečtěte si náš návod: Jak udělat cappuccino bez kávovaru jako z italské kavárny